ROD Pionier w Choszcznie

tel.: 501 937 096

e-mail: choszczno.pionier@gmail.com

Szkolenie działkowców 11.03.2018r

W dniu 11.03.201r od godziny 10.00 r zostało przeprowadzone przez naszych społecznych instruktorów Pana Ryszarda ARANISTĘ oraz Pana  Eugeniusza KAPCZYŃSKIEGO szkolenie, które obejmowało następujące zagadnienia:

  • Rodzaje cięć drzew owocowych.
  • Terminy cięć drzew owocowych.
  • Technika cięć drzew owocowych.
  • Narzędzia do cięcia drzew owocowych.
  • Zabezpieczenie ran drzew po cięciu.
  • Warunki pogodowe i meteorologiczne podczas cięć drzew.
  • Pokaz praktycznego cięcia wybranych drzew owocowych.
  • Zajęcia zostały przeprowadzone wzorcowo i z pełnym zaangażowaniem co skutkowało bardzo dużym zainteresowaniem kursantów i na pewno w przyszłości da owocne rezultaty. 
  • BARDZO DZIĘKUJEMY NASZYM SPOŁECZNYM INTRUKTOROM

      CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Czytaj więcej: Szkolenie działkowców 11.03.2018r

Kompostownik w ROD

Kompostownik w ROD

Jesień to najlepsza pora na zakładanie kompostownika. To bardzo dobry sposób na zagospodarowanie resztek roślinnych. Pozbędziesz się liści, gałzi, fragmentów roślin, a w zamian zyskasz wartościowy nawóz. Zobacz, jak zrobić kompostownik w ogrodzie. Gdzie go postawić i jaki rodzaj kompostownika będzie odpowiedni na twoją działkę.

Z czego jest kompostownik ?

Suchymi liśćmi można zabezpieczyć wrażliwe na mróz rośliny. Nadają się też one na kompost, podobnie jak zaschnięte pędy bylin i roślin jednorocznych, resztki warzyw, fragmenty roślin i muł wydobyty z oczka wodnego czy stara ziemia wysypana z donic na tarasie. Po ich rozłożeniu, co trwa od kilku miesięcy do roku, powstanie kompost - doskonały nawóz do wszystkich roślin.

Czytaj więcej: Kompostownik w ROD

Zasady wycinki drzew i krzewów

Zasady wycinki drzew i krzewów

Zasady wycinki drzew i krzewów, dotyczące również rodzinnych ogrodów działkowych, określone zostały w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (tekst jednolity w Dz. U. z 2016 r., poz. 2134, 2249, 2260 z 2017 r. poz. 60, 132 z późniejszymi zmianami) zostały gruntownie zmienione. Zatem aktualnie mamy do czynienia z nowymi zasadami dotyczącymi usuwania drzew i krzewów.

Czytaj więcej: Zasady wycinki drzew i krzewów

Podkategorie

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem